آموزش گیاهان دارویی, خارخاسک

خواص درمانی گیاه خارخاسک

خارخاسک

خارخاسک گیاهیست که طبع گرم و خشک دارد.
این گیاه با گل های زرد رنگی که دارد به عنوان یک گیاه دارویی شناخته شده و از تمام قسمت های آن به عنوان دارو استفاده میکنند اما با این وجود در برخی مناطق به عنوان علف هرز شناخته شده است و همچنین برخی کشور ها از آن یک گیاه سمی یاد میکنند در حالی که این گیاه بسیار موثر برای کلیه میباشد خواص های دیگر آن را در ادامه توضیح خواهم داد.
خواص دارویی
۱.خارخاسک یکی از بهترین و معروفترین گیاه برای دفع سنگ کلیه میباشد زیرا خارخاسک تکرر ادرار را زیاد کرده و باعث دفع سنگ کلیه میشود.
۲.تصفیه خون
۳.پاکسازی کبد
۴.درمان پرخوری
۵.درمان مسمومیت غذایی
۶.تنظیم فشار خون

توجه داشته باشید : روش درمان و خواص درمانی که در اختیار مخاطبان عزیز قرار میگیرد، با صلاح دید مشاور طب سنتی ، به نسبت مزاج و طبع مخاطب، انجام پذیر هست.

برای مشاوره کیلیک نمایید.

۷.موثر در اگزما و حساسیت پوستی
۸.کمک به مرگ سلول های سرطانی کبد
۹.رفع خارش و سوزش پوست
۱۰.تقویت نیروی جنسی
۱۱.رفع گر گرفتکی زنان
۱۲.موثر برای افراد دیابتی
طرز استفاده
مقدار مصرفی در طول روز ۲۰ الی ۳۰ گرم از این گیاه است و حتما باید همراه عسل و یا یک شیرین کننده طبیعی استفاده کرد.

برای تهیه ی دمنوش خارخاسک ۵ گرم از گیاه را پودر کرده و در یک لیوان آب جوش ریخته و ۱۵ دقیقه بگذارید تا دم بکشد و سپس نوش جان کنید .
مضرات
استفاده ی بیش از اندازه ی مجاز خار خاسک باعث سر درد میشود ‌و همچنین بیمارانی که دارای تومورهای حساسی هستند باید از مصرف این گیاه اجتناب کنند .
مصرف این گیاه برای مادران باردار ممنوع زیرا باعث سقط جنین میشود و همچنین برای مادران شیرده مضر میباشد پس بهتر است از مصرف آن دوری کنند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.